Unikátne stelivo
pre domácich maznáčikov
a hospodárske zvieratá

Podstielka ProBioBED PLUS je unikátnou kombináciou prírodného savého materiálu na báze celulózy (drevených hoblín), ktoré sú v priebehu výroby obohatené o stabilizovanú probiotickú kultúru ProBioSORB. Hlavnou zložkou je stabilizovaná enkapsulovaná probiotická Lactobacillus sp. kultúra schopná stabilne prežívať v podstielke a pozitívne pôsobiť na zdravie chovaných zvierat.

ProBioSORB sme dodatočne obohatili o podpornú prebiotickú zložku. Prebiotikum je špecifická prírodná zložka na báze vlákniny, ktorá je akousi potravou pre probiotické baktérie a je schopná extrémne rýchlo naštartovať aktivitu probiotických baktérií.

Nový prístup k zdraviu zvierat

ProBioBED prináša nový pohľad na znižovanie infekcií zvierat. Predtým bolo trendom stajne a priľahlé priestory dezinfikovať a zničiť ako nepriateľské tak logicky i priateľské mikroorganizmy. Táto dočasná sterilita bola zrazu prostredím, kde riziko vypuknutia infekcie bolo rovnaké ako možnosť ozdravenia prostredia a zvierat.

Nový prístup je založený na využití priateľských mikroorganizmov k potlačeniu nepriateľskej mikroflóry. Ide o posilnenie prirodzených imunitných procesov chovaných zvierat, kde dochádza k pozitívnym účinkom nielen na vonkajšie prostredie, ale i na chované zviera samotné.

Čo je ProBioSORB

Špeciálne vyvinutá probiotická kultúra, ktorá sa skladá zo starostlivo vybraných a testovaných probiotických laktobacilových kultúr, ktoré zodpovedajú zloženiu priateľských baktérií u hospodárskych zvierat a domácich miláčikov a významne prispievajú k udržaniu ich zdravia. Ide najmä o baktérie druhu Lactobacillus acidophilus.

Probiotické laktobacilové kultúry v podstielke majú pozitívny vplyv na správnu funkciu tráviaceho a imunitného systému zvierat. Zamedzujú množenie patogénnych baktérií a znižujú riziko vzniku infekcií či už v tráviacom trakte alebo na pokožke či srsti. Prebiotická zložka cielene a selektívne podporuje množenie priateľských probiotických baktérií. Urýchľuje tým nástup ochranného účinku podstielky.

Naopak produkcia antimikrobiálnych peptidov obmedzuje množenie nepriateľských a nebezpečných mikroorganizmov a tým znižuje riziko infekcií a chorôb. Vďaka špecifickému vysoko absorbčnému probiotickému nosiču tak ProBioBED zlepšuje savú kapacitu podstielky, pohlcuje pachy a obmedzuje množenie patogénov.